Anasayfa Forumlar Topluluk Destek Facebook Hesap Kurtarma Adımları
Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 4 yıl 10 ay önce Videl tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Videl Moderatör
   26 Ocak 2018: 17:45 #1301

   1) Hesabınıza bağlı mail adresine erişiminiz varsa ilk linke tıklayın eğer yoksa ekli telefon numaranıza şifre sıfırlama talebi edinmek için ikinci linke tıklayın.

   https://www.facebook.com/login/identify?ctx=recover
   https://www.facebook.com/recover/

   2) Facebook hesabınızdaki mail adreslerine erişemiyorsanız önce mail hesaplarına erişim sağlamayı deneyin.

   3) Mail hesapları veya telefon numarasına erişme imkanınız yoksa ve hesabınızın çalındığını düşünüyorsanız aşağıdaki bağlantıdan ek erişim yollarını deneyin.

   https://www.facebook.com/hacked/
   – Ek erişim yönteminde önce hesabınızı tanımlamak için kullanıcı adı, mail veya telefon numarası yazmalı arama sonucunda hesabınız görünüyorsa sonraki aşamaya geçmelisiniz. (Eğer hesabınız çalındıysa ve mail ile telefon değiştirildiyse kullanıcı adınızı yada hesabınızda kayıtlı ad soyadınızı girmelisiniz.)

   – Sonraki aşamada hesabınızı görüyorsanız doğru hesabı seçip “Bu benim hesabım” butonunu kullanmalısınız. (Tabi siz yazıyı okurken bu adımlarda değişiklik yapılmış olabilir.)

   – Bir sonraki aşamada eski şifrelerinizden birini girin, devam butonuna tıklayın.

   – “Şifren değiştirildi” notu karşınızdaysa “bunu ben yapmadım” bağlantısına tıklayın. Ardından “Hesabımı kilitle” bağlantısına tıklayın.

   – Hesabını güvene al başlıklı ekranda devam butonuna tıklayın.

   – Karşınıza şifre yenileme için ekli mail adresi yada telefon numarası gelecek. Mail adresi yada telefon size ait değilse “Bunlara artık erişimin yok mu?” bağlantısına tıklayın.

   – Eğer şanslıysanız karşınıza güvenilir arkadaş yöntemi gelmiştir. Güvenilir arkadaş ekleme aşamasında arkadaş listenizden erişebileceğiniz 3 kişiyi sırayla ekler, ekranda görünen forma yeni bir mail adresi girer, ardından bu mail adresine gelecek mailde yazan yönergelere göre 3 arkadaşınızdan kurtarma kodlarını talep edersiniz. 3 arkadaş kodları sizin profil sayfanızda üst kısımda görebilirler. Kodları girdiğinizde de tekrar hesabınıza kavuşursunuz.

   – Eğer karşınıza güvenilir arkadaş yöntemi gelmez ise (Facebook bu yöntemi sonradan kaldırmış olabilir) “E-postama erişemiyorum” butonuna tıklar ve hesabınızı kilitlemiş olursunuz. Bundan sonra karşınıza gelen ekrandaki yönlendirmeyi takip etmeli ve Facebook yönetimine hesabın sahipliğini kanıtlayacak kimlik bilgisini ulaştırmalısınız.

   (Telefon kameranızla kimliğinizin resmini çekip yada kimliğinizi tarayıcıdan taratıp aşağıdaki formdan ekleyeceksiniz.)

   tr-tr.facebook.com/checkpoint/?next=/password/change/reason/

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
You must be logged in to reply to this topic.