Anasayfa Forumlar Hoşgeldin! Forum Kuralları Forum Kuralları
Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 4 yıl 10 ay önce aeowen Legatus Legionis tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • aeowen Legatus Legionis Anahtar yönetici
   2 Aralık 2017: 22:24 #821

   Kişilerin toplu yaşadığı her yerde olduğu gibi, bulunan yerdeki huzurun korunması ve beraber yaşamanın gereklerinin sağlanması için forumumuzda da uyulması gereken kurallar mevcuttur. Bunları şu başlıklar altında toplayabiliriz.

    

   1-) Bu kurallar herkes için geçerlidir. Belirli yerlerde yöneticilere tanınan ayrıcalıklar haricinde okumuş olsun olmasın herkes bu kurallardan sorumludur. Hiç kimse “ben bu kuralı bilmiyordum” gibi serzenişler ile verilen yaptırıma karşı gelemez.

    

   2-) Forumda yazılan yazılar, yazan kişinin sorumluluğunda olup, siteyi, site yöneticilerini veya diğer kullanıcıları hiçbir şekilde bağlamamaktadır.

    

   3-) Hiçbir site kullanıcısı hesabını başka bir kullanıcı ya da dışarıdan biri ile ortak bir şekilde kullanamaz, şifrelerini başka birileri ile paylaşamaz. Ayrıca hiçbir kullanıcı birden fazla hesaba sahip olamaz. Bu tip bir durumlar sonucu kullanıcıya yöneticiler tarafından gereken yaptırım uygulanır. Bu yaptırımın türü yönetim ekibinden çıkacak karar ile belirlenecektir. Üyelerimiz kendi hesap ve şifrelerinden, korunmasından ve gizliliğinden kendileri sorumludur. Netmarble herhangi bir durumda, çalınan, kaybolan şifrelerden sorumluluk kabul etmemektedir.

    

   4-)Site içeriğine aykırı mesaj yazmak, siyasi, etnik ve dini içerikli konuları foruma taşımak, forum huzurunu bozacak davranışlar sergilemek, terbiye sınırları dışına çıkıp argo kullanımını fazlalaştırmak, yasal olmayan eylemlerde bulunmak sitemizde kesinlikle yasaktır. Bu tip bir davranış içine giren kullanıcıya yöneticiler tarafından gereken yaptırım uygulanır. Bu yaptırımın türü yönetim ekibinden çıkacak karar ile belli olur. Bu karar da yapılan hatalı davranışın seviyesine görebelirlenecektir. Ayrıca forumlar içerisinde açılan hesaplarda küfür içeriği, siyasi, etnik ve dini içerikli isimler Netmarble yönetimi tarafından yasaklanacaktır. Küfür içerikli hesapların kapanması durumunda, üye, Forum Kuralları’nı kabul ettiğinden herhangi bir hak iddia edemez ve Netmarble kuralların içine bu maddeyi koyduğundan sorumluluk kabul etmeyecektir.

    

   5-) Site yöneticileri, gerekli gördükleri yerlerde (duruma bağlı olarak kullanıcının haberi dahilinde ya da haberi olmadan) mesajları düzenleyebilir ya da silebilirler. Bu tip bir durumda kullanıcı, mesajının neden silindiğini ya da düzenlendiğini yönetim grubuna sorma hakkına sahiptir. Yönetim grubu cevap vermeme hakkını gizli tutar. Mesajınızın tamamını kapsayacak şekilde gereksiz yere renk, boyut, kalınlık, ifade gibi efektler kullanamazsınız. Mesajın tamamını büyük harflerle yazamazsınız. Aynı mesajı bir defadan fazla gönderemezsiniz. Üst üste birbiriyle ilişkili birkaç mesaj gönderemezsiniz. Mesajınıza ekleme yapmak için “düzenle” butonunu kullanmalısınız.

    

   6-) Site içinde reklam veya tanıtım sadece yöneticilerin bilgisi dahilinde yapılabilir. Aksi takdirde söz konusu olan başlık kullanıcı bilgilendirilmeden silinebilir. Ayrıca bu reklam yapma durumu sürdürülürse kullanıcıya yönetim tarafından gerekli cezai yaptırımlar uygulanabilir.

    

   7-) Sitede açılacak başlıklar için genel kurallar ise şu şekildedir:

   • Açılacak başlığın ismi başlığın içeriğini anlatan bir yapıya sahip olmalıdır. İçeriği anlatmayan başlıklar kullanıcıya bilgi verilmeden, yönetici inisiyatifi ile silinebilir. (OG yardım! Acilllllllllll, Bakın bi, içeriiii, Sorunnnnn ve buna benzer, içeriği hiçbir şekilde tanımlamayan başlıklar da forum düzeni kapsamında silinebilir. Lütfen başlık açarken sorunu anlatan, düzgün bir dil kullanmaya özen gösteriniz.)Bütün harfleri büyük yazmak, bağırmak anlamına gelmektedir. Tamamı ya da büyük bir bölümü büyük harfle yazılmış olan mesajlar silinir. Büyük harflerle konu baslıkları açmak yasaktır.

   • Yöneticiler konu başlığıyla ilgili olmayan mesajları silme yetkisine sahiptir. Konu başlıkları, ilgili bölümlerde değilse taşınır veya silinebilir. Uyarı ile kapatılan, kilitlenen başlıkların yeniden açılması veya devam ettirilmesi cezai işleme tabiidir. Herhangi bir yardım veya amaç olmaksızın, eski başlıklar aktif edilemez.

   • Kilitlenen bir başlıktaki tartışmanın, yeni bir başlıkta devam edebilmesi için; başlığı kilitleyen uzlaştırıcı ya da yöneticiden izin alınması gerekir, bu kurala uymayanlar forumdan uzaklaştırılırlar.

   • 4. maddedeki kurallar aynen başlıklarda da geçerlidir.

   • Kullanıcı ya da yöneticiler açtıkları başlık ya da attıkları mesajlarda dilimizi mümkün olduğunca güzel kullanmaya gayret etmelidirler.

   • Mesaj sayısını artırma amaçlı sürekli mesaj yazmak, piramit yapmak (iç içe 2 den fazla alıntı kullanmak) ve benzeri faaliyetler yasaktır, Belirlenmiş özel alanlar dışında sadece Lineage 2: Revolution ile ilgili konular yazılabilir.

   • Tek kelimelik cevaplar içeren, sadece alıntı ve/veya ifade (smiley) kullanılarak oluşturulan ya da “+1”, “???” gibi anlamsız içerikli mesaj yazmak yasaktır. Bu tarz mesajlar, mesaj sayısını artırma amaçlı yazılmış (SPAM) olarak nitelendirilir, Forum Kurallarına aykırıdır ve yaptırıma tabidir.

   • Üzerinden iki saat geçmeden arka arkaya iki ya da daha fazla mesaj yazmak, aynı konu içerisinde sürekli aynı mesajı yazmak, görüntülenen sayfadaki tüm konularda en son mesaj yazarı olmak, birden fazla başlığa sürekli aynı mesajı yazmak, eski baslıkları bumplamak, forum kurallarına aykırıdır ve yaptırıma tabidir.

   • Aynı başlığın birden fazla bölüme açılması ise (crossposting) kesinlikle yasaktır.

   • Forum kirliliği: Forumları kullanırken konuları, ait oldukları başlıklar altına açmanızı rica ederiz. Gereksiz başlıklar açmamaya, aynı veya benzer bir konuda daha önce başka bir başlık açılıp açılmadığını ‘Arama’ fonksiyonunu kullanarak kontrol ettikten sonra başlığı açmaya, gereksiz ve flooding niteliği taşıyabilecek sıklıkta mesaj atmamaya özen gösteriniz.İç içe alıntılar yaparak forum düzenini bozmamaya özen gösteriniz.

    

   8 -) Sitemizde kullanılan avatarlar için kurallar ise şu şekildedir:

   • Avatarlarda şiddetin unsurunun abartıldığı, siyasal ya da dini simgelerin kullanıldığı resimler kullanılamaz.

   • Bu kurallara uymayan kullanıcıların avatarları yönetim tarafından haberli ya da habersiz bir biçimde silinir. Gerekli görünürse kural ihlalinden dolayı çeşitli yaptırımlar da uygulanabilir.

   Bu kurallara uymayan arkadaşlar site yöneticileri tarafından uygun bir şekilde uyarılacaktır, uyarı sayısı davranışların ağırlığına bağlı olduğu gibi, yöneticilerin takdir ettiği uyarı sayısı sonucunda hâlâ kural bozan davranış düzeltilmiyorsa, kullanıcı siteden süreli ya da süresiz uzaklaştırma kararı ile cezalandırılacaktır.

    

   9-) Bir kullanıcının bir yönetici ya da diğer bir kullanıcı hakkında şikayeti olduğunda, bunu özel mesaj ya da diğer özel iletişim yolları ile yönetime aktarabilir. Yönetim, gereken yanıtı yönetim kurulunun görüşmesinden sonra kullanıcıya siteden ya da özelden bildirebilir. Gerekli yaptırımlardan sonra yönetim, kullanıcıya bilgi vermeme hakkını saklı tutar.

    

   10-) Siteden süresiz uzaklaştırılan kullanıcıların mesajların veritabanından silinmesi yönetimin insiyatifindedir.

    

   11-) Kullanıcılar yönetimden hesaplarının silinmesini isteyemez. İsteyen kişilerin dilekleri yönetim tarafından değerlendirilmeyecektir.

    

   12-) Kurallar arasında yer almayan ya da tam olarak kurallar tarafından net bir biçimde açıklanmayan bir durum karşısında, yönetim o durum için yeni bir kural hazırlayabileceği gibi olayın içeriğine bağlı olarak istisnai kararlar verebilir.

    

   13-) Özel mesajlarda konuşulan konular, üyelerin özel haklarına girer ve forumlarda paylaşılması uygun görülmemektedir. Özel mesaj yoluyla hiçbir üyemizi rahatsız edecek mesajlar gönderemezsiniz. Gerek görüldüğünde özel mesajlarınız incelenebilir ve forumlardan uzaklaştırma alabilirsiniz. Hangi durumlarda üyenin uzaklaştırma alacağı kararı yönetim tarafından verilmektedir ve yönetim karar verme hakkını saklı tutar.

    

   14-) Yönetim gerekli gördüğü durumlarda burada belirtilmeyen kurallar dâhilinde ani karar verme ve uygulama hakkına sahiptir ve bu hakkı saklı tutar.

    

   15-) Yöneticileri boş yere meşgul etmek, gereksiz mesajlar atmak yasaktır ve yöneticiler bu tarz durumlarda ceza uygulayabilir.

    

   16-)Konuşma alanında flood yapmak, argo, hakaret, küfür ve küçük düşürücü ithamlarda bulunmak, kişisel tartışmalara yol açmak kesinlikle yasaktır. Durumun tespit edilmesi üzerine, görevliler uyarı vermeksizin kişiyi Netmarble Forumlarından uzaklaştırabilir.

    

   17-)Konuşma alanı; internet sitesi adresi paylaşmak, oyun ve forumların aleyhine yazılar yazmak veya hile paylaşmak amacıyla kullanılamaz.

    

   18-)Forum içerisinde üyelerin birbirlerine karşı kanıtsız suçlamalar ve Netmarble aleyhine yazı yazılması yasaktır.

    

   19-)Legal (yasal) olmayan ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suç olarak nitelendirilen ve yasaklanan her türlü içerik Netmarble forumunda yasaktır ve bu tür içeriği yayınlayan üyeler derhal uzaklaştırılacaktır. Bu tür içerikten bunu yayınlayan üye mesuldür ve Netmarble sorumluluk kabul etmez.

    

   20-) Forum yetkilileri ve Oyun yetkilileri farklı olup, oyun içi cezalarla ilgili forumda herhangi bir işlem yapılmamaktadır. Oyun içi cezalarıyla ilgili itiraz, şikayet ve savunmalar forum aracılığı ile yapılamaz. Bu kurala aykırı hareket edenler hakkında Forum Kuralları tatbik edilir.

    

   Kurallar hakkında şikâyetleriniz, sorunlarınız ya da dilekleriniz için forum yöneticilerine Özel Mesaj yolu ile ulaşabilirsiniz.

    

    

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
You must be logged in to reply to this topic.