Hazine Avcıları, İnsan ırkına mensuptur (Casus). 31. seviyedeki Sınıf Geçişi görevini tamamladıktan sonra seçilebilirler. Hançerler konusunda ustalaşmışlardır ve Hafif Zırh giyerler. Hazine Avcıları dengeli değerlere sahiptir, yetenekleri sayesinde Saldırı Hızı ve Kaçınma bonusu kazanırlar. Casus oldukları için kurnaz saldırılar yaparlar, böylece saldırılardan kaçtığında hasarları artar ve aynı zamanda kritik bonus kazanırlar. Bu avantajlar nedeniyle Hazine Avcıları başta zindanlar olmak üzere PvE’de kolayca kullanılabilir.

Hazine Avcıları bireysel görevlerde kullanabileceğin en iyi sınıflardandır. Tanklama ve düşmanın isabet oranını düşürme özelliğine sahiptir. Böylece baş düşmanlar dahil güçlü canavarlara karşı hayatta kalma oranı artar. Arkadan Vurma yeteneği 3 saniyelik bir sersemletme sağlar. 15 saniyelik bekleme süresi ise 20-22 saniyelik bekleme süreleri bulunan diğer sınıflara göre büyük bir avantajdır. Ayrıca Sinsilik yeteneği sayesinde saldırılardan kaçındığında bekleme süresi azalabilir. Bu, bir grup canavar tarafından saldırıldığında Hazine Avcıları’nın diğer sınıflarda bulunan karakterlere göre daha avantajlı olduğu anlamına gelir.

Hazine Avcıları PvE’de çok iyi olsalar da Kara Katil ve Diyargezen gibi ani hasar veremedikleri için PvP Arena’da ortalama bir performans sergilerler. Ancak Can, Svn ve Kaçınma değerlerinin iyi olması nedeniyle düşük yetenek bekleme süresini kullanır ve saldırı zamanlamasını dikkatli yaparsan uzun süren savaşlarda galip gelebilirsin. Ancak PvP Arena’da iyi olmasalar da Kuşatma gibi grup PvP etkinliklerinde ortalama seviye katkı sağlarlar ve bu kategoride hançer kullanan çoğu sınıfa göre kesinlikle daha iyi bir performans gösterirler.

Arena’nın aksine Kuşatma’da karakterlerin dirençli olması gerekir ve özellikle yakın dövüş sınıfından bir karakterse birden fazla rakiple savaşabilmelidir. İnsan sınıfından olan Hazine Avcıları yüksek Can ve Svn değerleri sayesinde savaşta ölmeden önce birden fazla saldırıya karşı koyabilir. Kum Bombası yeteneği düşmanları “kör” eder ve isabet oranlarını düşürmene yardımcı olur, Arkadan Vurma yeteneği ise ışınlanıp etraftaki düşmanlara yaklaşarak onları sersemletmeni sağlar.

Hazine Avcıları başta Elit Zindan ve Saha savaşı olmak üzere PvE’de başarılıdır. Sahip olduğu dengeli değerler ve Kaçınma bonusuyla çok mücadele etmeden düşmanlardan kurtulabilirsin. Ancak PvE için gruptaki Hazine Avcısı’nın tek olumsuz tarafı SBH’leri arttırmak için takım güçlendirmesi yapmamasıdır.

Yeteneklerini zekice kullanırken düşük yetenek bekleme süresinden faydalanan çok yönlü bir yakın dövüş karakterini denemek istiyorsan Hazine Avcısı’nı seçmelisin.

Karakter İncelemesi

Avantajlar:

 • Casus sınıfı için yüksek hayatta kalma oranı
 • Hayatta kalma oranını arttırmak için düşmanın isabet oranını düşürme
 • Oyundaki en yüksek kaçınma oranlarından biri
 • Her başarılı kaçınma girişiminde hasar artışı sağlayan eşsiz bir pasif yetenek
 • Diğer sınıflara göre 3 saniyelik daha uzun bir sersemletme
 • Hızlı adım sayesinde haritada çok hızlı hareket edebilen bir karakter
 • Hançer sınıfında daha dengeli olarak görülen karakterlerden birisi (değerlerine göre)
 • Rakiplerin isabet oranları yüksek olsa da saldırmaları zordur
 • İnsan ırkı ek özelliği nedeniyle diğer Casuslar’a göre temel Can değeri yüksektir

Dezavantajlar:

 •  Grubunun SBH’sini geliştirmene yardım eden grup güçlendirmeleri bulunmaz
 • Yetenek bekleme süresi düşük olduğu için çok mana yenileyici kullanır
 • Casus Sınıfı olarak ani hasar veremez
 • Dengeli bir sınıf olduğundan oyunun belli bir bölümünde fazla başarı gösterdiği söylenemez

 

En İyi Ekipman

Yetenek Önceliği ve Kullanımı

Öncelik vermeyi kullanmadan önce tüm yeteneklerinin Seviye 1’e ulaştığından emin ol (özellikle Hızlı Adım ve Hızlandır). Verdiğin hasarı arttıran pasif yeteneklere öncelik ver (Casus Silah Ustalığı, Sinsilik, Gelişmiş Kritik Saldırı). Daha sonra seviyene göre hasarı önemli ölçüde arttırdıkları için Arkadan Vurma ve Kum Bombası aktif yeteneklerine odaklan. Ardından Kaçınma özelliğini de kullanmak için artan yetenek puanlarını Hızlandır ve Hafif Zırh Ustalığı‘na ver. Seviye başına getirisi düşük olduğundan en son önceliği Hızlı Adım’a ver.

PvP Arena Yetenek Seti – Saldırı Darbesi veya Ölümcül Vuruş / Arkadan Vurma / Kum Bombası

PvP Kuşatma Yetenek Seti – Hızlandır veya Saldırı Darbesi veya Ölümcül Vuruş / Arkadan Vurma / Kum Bombası

PvE Yetenek Seti – Hızlandır / Arkadan Vurma / Kum Bombası

Belli Yeteneklerin Kullanılması

 • Temel saldırı hasarını arttırmak için Sinsilik ve Gelişmiş Kritik yeteneklerine öncelik vermelisin. Hazine Avcıları’nın verdiği hasarın çoğu temel yeteneklerden gelir
 • Haritada daha hızlı dolaşmak ve hızlı seyahat etmek için Hızlandır yeteneğini kullanmalısın.
 • Fazladan hasar için Casus Silah Ustalığı’na, kaçınırken fazladan puan almak için Hafif Zırh Ustalığı’na öncelik verin.
 • Seviye ölçümü düşük olduğundan seviye yükseltirken PvE’de çok işe yarayan Hızlandır yeteneğine öncelik vermemelisin.
 • Sinsilik’ten tamamen faydalanmak için savunma değeri olarak Kaçınma’ya öncelik tanımalısın.

 

Başlıca Değer ve Altdeğer Önceliği

Diğer Kullanışlı Sınıf İpuçları

 • Nassen aksesuar seti zaten yüksek hareket hızınla çok daha hızlı hareket etmeni sağlar. Böylece PvE ve PvP savaşlarında hareket yeteneğin artar ve seviye yükselme, kaçınma ve konum alma hızın doğrudan etkilenir. F. Sldr değerini arttırmak ve bonus sersemletme direnci almak için bir başka seçenekse Elf aksesuar setidir.
 • Nadir Yetenekler için Arena PvP’de Güç Oku ve Meteor Yağmuru kullan. Kuşatmalarda hayatta kalma oranını arttırmak için Şifa Saldırısı / Mutlak Kalkan ve Savunma Alanı‘nı kullan. AFK modunda tecrübe kasarken Şifa Saldırısı ve Mutlak Kalkan nadir yeteneklerini kullanabilirsin.
 • PvP Kuşatmasında:
  • Hızlandır > Savunma Alanı > Toplu düşmanlara saldır > Arkadan Vurma > Kum Bombası > Düşman vuruşlarını tankla > Can değerin %50 civarına indiğinde Şifa Saldırısı > Arkadan Vurma > Kum Bombası > Güvenli bir yere gel ve yüksek hareket hızınla uzaklaş
 • PvP Arenada

Arkadan Vurma > [HEMEN] Güç Oku ve Meteor Yağmuru > Saldırı Darbesi / Ölümcül Vuruş > Kum Bombası > Normal saldırı > Arkadan Vurma

Author Videl
Published
Categories Genel
Views 2281

Comments

No Comments

Leave a Reply

Next Match

Next match not found

Twitter

Invalid or expired token.