Kara Büyücüler, 31. seviyedeki Sınıf Geçişi görevini tamamladıktan sonra seçebileceğin Kara Elfler’dir (Mistik). Asalar konusunda uzmandırlar ve Cübbe giyerler. Kara Büyücüler düşmanlarını yavaşlatıp savunmalarını azaltarak onları zayıflatmak için geniş kanallı büyüler yapar(Bozulma). En iyi performanslarını grupla birlikteyken verirler. Kara Büyücüler, düşmanları devre dışı bırakma yeteneğine sahip müttefiklerle birlikteyken tam güçlerini gösterebilirler. Böylece Kara Büyücü’nün yaptığı büyülerin patlama hasarı tam olarak ayarlanır.

Kara Büyücüler başlıca hasar veren Büyücüler’dir. Kara Elfler gibi SLDR. ve KRİT. değerleri yüksektir. Ancak Can ve SVN değerleri azdır, bu yüzden çabuk ölürler. Yeteneklerinin aktif hale gelmesini beklerken düşmanlardan uzak durmalıdır.  Ezici patlama hasarlarına rağmen Kara Büyücüler’in yetenek bekleme süreleri uzundur. Bu durum savunma konusunda onlar için dezavantajdır.

Kara Büyücüler öz avlama, seviye atlama ve görev bitirme alanlarında en iyi performansı sergiler çünkü canavar YZ mekanikleri gerçek oyuncular gibi değildir ve genellikle tüm hasarı alır. Grubunda tank görevini üstlenerek düşmanın dikkatini çekecek birisi olması durumunda bir arada bulunan düşmanları kolayca öldürebilecekleri için Kara Büyücüler PvP gruplarında da başarılı olurlar.

Kara Büyücüler 15 saniye boyunca B. Saldırısı’nı arttıran Aktif güçlendirme Ölümcül Bilgi ile büyük miktarda patlama hasarı verme yeteneğine sahiptir. Bu sayede bölgede bulunan düşmanları daha da zayıflatmak üzere tüm kanal yeteneklerini sergilemek için yeterince zaman kazanırsın. Ayrıca Ölüm Fısıltısı yeteneği grubuna bonus Kritik Hasar sağlar ve takımının verdiği genel hasar artar.

Ancak yüksek hasar özellikleri bile Kara Büyücüler’in 1’e 1 Arena’da vasat bir performans sergilemesine engel olmaz. Devre dışı bırakma yeteneği yoktur ve genellikle grubundaki diğer karakterlere bağımlıdır. Çoğunlukla Kara Büyücüler hasar veren ikinci karakter rolünü üstlenir, bu yüzden Kuşatmalar’da gruba dâhil edilmesi çok önemli olabilir. Düşmanın savunmasının zayıflaması ve hareket hızının düşmesiyle Kara Büyücüler olası saldırıları etkisiz hale getirir.

Kara Büyücüler’in Can değerleri düşük olsa da can çalan pasif yetenekleri Saldırgan Hafif İyileştirme ile Can değerini eski haline döndürürler. İksirlerin uzun bekleme süreleri yüzünden yeterli yenileme sağlamadıkları göz önünde bulundurulduğunda, bu yeteneğin hem PvE hem de PvP’de çok büyük bir avantaj sağladığı görülür.

Arkadan alan hasarı verirken grupla birlikte oynamaktan hoşlanıyorsan kesinlikle Kara Büyücü sınıfını tercih etmelisin!

Karakter İncelemesi

Avantajları:

 • Ölümcül Bilgi ve Bozulma ile Büyücü sınıfı için yüksek SBH.
 • Bozulma Yeteneği sayesinde grup oyunu için mükemmeldir.
 • Oyundaki tüm sınıflar için en yüksek alan hasarı SBH değeri Kara Nefes’te bulunur.
 • 2 alan hasarı yeteneğinden gelen çok yüksek bir patlama hasarı verir.
 • Kendisine saldırılmıyorsa oyundaki çoğu sınıftan daha fazla hasar verir.
 • PvP savaşları ve baş düşmanlara karşı yapılan savaşlar için mükemmel bir sınıftır.

Dezavantajları:

 • Düşük temel Can ve SVN nedeniyle baş düşmanların yaptığı güçlü patlama vuruşlarında hayatta kalamazlar.
 • Yeteneklerinin bekleme süreleri uzundur.
 • Oynaması çok eğlencelidir ama kırılgan bir sınıftır.
 • Tehdit hasarı nedeniyle Şato Kuşatmaları’nda genellikle ilk hedef olurlar ve yere yıkıldıklarında öldürülmeleri kolaydır.
 • Hasarını ve hayatta kalma yeteneğini en üst seviyeye çıkarmak için nasıl konumlandıkları çok önemlidir.

En İyi Ekipman

Yetenek Önceliği ve Kullanımı

Öncelik vermeyi kullanmadan önce tüm yeteneklerinin Seviye 1’e ulaştığından emin ol (özellikle Sıcaklık ve Saldırgan Hafif İyileştirme). Saldırı gücüne katkıda bulunacak pasif yeteneklere seviye atlatmaya öncelik ver (Büyücü Silah Ustalığı ve Cübbe Ustalığı). Sonra da Ölümcül Bilgi‘nin her zaman maksimum olmasına dikkat et, çünkü bu güçlendirme seviye başına daha yüksek hasar vermeni sağlayan B. Saldırında büyük bir artış yaratır. Daha sonra Ölüm Fısıltısı ve Aktif Yeteneklerini (Bozulma ve Kara Nefes) geliştir. Hafif İyileştirme saldırı, seviye başına az arttığı için maksimum seviyeye en son gelir.

 

PvP (Kuşatma) Yetenek Seti – Bozulma / Kara Nefes / Ölümcül Bilgi

PvP (Arena) Yetenek Seti – Alev Saldırısı / Bozulma / Ölümcül Bilgi

PvP Yetenek Seti – Bozulma / Kara Nefes / Ölümcül Bilgi

Belli Yeteneklerin Kullanılması

 • Çok fazla gruba katılacaksan Ölüm Fısıltısı önceliğin olmalı
 • Diğer yeteneklerinle hedefi etkilemeden önce hedefin SVN’sini düşürmek için Bozulma kullan
 • Sıcaklık ve Büyücü Hafif İyileştirmesi, PvE modundaykn vereceğin hasarı ve hayatta kalmayı arttırır
 • Ölümcül Bilgi, aktif yeteneklerin arasında Bozulma ve Kara Nefes’ten sonra en önemli sıradadır. Eklenen B. Sldr, özellikle hasar yeteneklerin bekleme süresindeyken toplu hasarını arttırır

 

Başlıca Değer ve Altdeğer Önceliği

Sınıfla İlgili Diğer Yararlı İpuçları

 • Büyücü Silah Ustalığı maksimum seviyeye ulaştırman gereken ilk yetenek olmalıdır. Oyunda erkenden hızlı ilerlemek için saldırı özelliğine katkı sağlayan pasif yeteneklerin oldukça önemlidir.
 • Ek SBH ve Sersemletme direnci için en uygun set Elf Aksesuar Seti’dir. Savaşlardan kolayca çekilmek için hızlı hareket etmek istiyorsan Nassen setini kullanmalısın.
 • Kibir Kulesi’nde yararlanabileceğin bir strateji de canavarları Bozulma ile patlatmadan önce tümünü bir araya getirmek için haritada koşarak dolaşmaktır.
 • Yalnızca PvP’deki yere yıkma etkisi için gerektiğinden Alev Saldırısı’nı erkenden 1. seviyeye getir.
 • PvP Kuşatma/Klan savaşlarında:
  • Müttefiklerinin düşmanlarını etkisiz hale getirmesini bekle ve bir araya topladığında > Bozulma > [ANINDA] Meteor Yağmuru ve Güç Oku > Kara Nefes (Düşman yere yıkıldığında) > CD yeteneğini bekleyip işlemi tekrarla
 • PvP Arena’da
  • Düşmanın başlamasını veya düşmanın kendi kendine kaçınma yeteneklerini kullanmasını bekle > Alev Saldırısı > Bozulma > [ANINDA] Meteor Yağmuru ve Güç Oku > Normal saldırı
 • Nadir Yetenekler için PvP Arena’sındaki Güç Oku ve Meteor Yağmuru’nu kullan. Hayatta kalma yeteneğine ihtiyacın olduğu için Elit Zindanda Eşya Toplama için Şifa Saldırısı ve Mutlak Kalkan’ı kullanmalısın.
Author Videl
Published
Categories Genel
Views 6960

Comments

No Comments

Leave a Reply

Next Match

Next match not found

Twitter

Invalid or expired token.