Savaş Beyleri Savaşçı (İnsan) sınıfına mensuptur, 31. seviyedeki Sınıf Geçişi görevini tamamladıktan sonra seçilebilirler. Çift Kılıç ve Sırıklı Silahlar konusunda ustalaşmışlardır ve Ağır Zırh giyerler. Dengeli değer dağılımına sahip Savaş Beyleri TANK ve SALDIRI rollerinin üstesinden gelebilir. Güçlü Saldırıları ile hem grup hem de bireysel oyunlar için uygundurlar. Ağır hasara sahip, alan kontrolü ve hasar karşılayan yetenekleri olan Savaş Beyleri PvP‘de çok güçlüdürler. Düşmanları yere yıkıp sersemletmek için silahlarını genişçe savurup düşmanlarını yarıp geçer. Bu yüzden PvE ve PvP için mükemmeldirler.

Çok yüksek hasar vermeleri ve Alan Kontrolü için Yıldırım Fırtınası ile Hüküm gibi 2 alan etkili yeteneklerinin olması, farklı alanlarda da etkin olmalarını sağlar. Çok sayıda canavara karşı savaşırken, Savaş Beyleri grupları daha hızlı devre dışı bırakıp öldürebildiği için Elit Zindanlar’da hayatta kalma şansları yüksek olur. Ayrıca yakın dövüşteki ilerleme yeteneklerinden dolayı Kale ve Şato Fethi gibi PvP senaryolarında hücum ederken ön safta son derece fazla hasar verir.

Geniş Savuruş özelliği, Savaşçı sınıflarda çok görülmeyen bir miktarda SLDR Hızı verir ve düşmanları daha kısa sürede öldürmelerine yardım eder. İntikam yeteneği, 5 kata kadar biriken ek F. Saldırı ile karakterleri güçlendirirken aynı anda çok sayıda düşmana saldırmalarına da yardım eder. Ancak Savaş Beyleri en hızlı savaşçılar değildir. Kıvrak Kılıç‘ın aksine, düşmanları kovalamak zorunda kaldığında genellikle geride kalır. Bazen alanlar arasında yavaş hareket ettikleri için başkalarının hedefini çalması kolaylaşır.

Ön saflarda hayatta kalma oranı yüksek ve çok hasar vermeyi seven bir yakın dövüşçüysen bu karakter oyun tarzına uygundur.

Karakter İncelemesi

Avantajlar:

 • Paladin’e göre daha hasar odaklı bir sınıf.
 • Mükemmel alan kontrol yeteneği. Düşmanı yere yıkan veya sersemleten aktif yetenekler.
 • Harika saldırı grubu güçlendirmesiyle kalabalıklara karşı faydalı.
 • Yüksek Can değeri.
 • Önemli miktarda hasar verebilmesi ve tank yapısı nedeniyle 1’e 1 oyunlarda idealdir ama grup PvP için de harikadır.
 • Savaş Beyleri düşman hatlarının arkasına sarkabildiğinden Şato Kuşatması için de iyidir.

Dezavantajlar:

 • Sahada yavaş hareket eder, böylece Ks (hedefini başkasının öldürmesi) için hedeftirler.
 • Diğer ağır saldırı yapanlara göre az hasar verir, sıralamada hasar verici ve tank arasında yer alır.
 • Mızrak kullandığında daha da yavaş saldırır.

 

En İyi Ekipman

Yetenek Önceliği ve Kullanımı

Önceliği pasif yeteneklere ver ve oyun tarzına göre hangi aktif yeteneğin sana en uygun olanı belirle.

Belli Yeteneklerin Kullanılması

 • Zindan ve PvE’deki gruplara düzenli olarak katılmak istiyorsan en iyi yetenek Saldırı Aurası’dır (Pasif).
 • PvE’deki nadir yetenekler için: Canavarlara karşı zorlanıyorsan Mutlak Kalkan ve Şifa Saldırısı’nı kullan. Zorlanmıyorsan Güç Oku ve Meteor Yağmuru’nu kullan.
 • PvE’de daha hızlı seviye atlayıp tecrübe kasmak için Geniş Savuruş’a öncelik vermelisin.
 • Yıldırım Fırtınası, Hüküm, Silah Ustalığı ve Saldırı Aurası da önemli yeteneklerdir. Sonra Ağır Zırh Ustalığı ve İntikam’a odaklan. 

  Başlıca Değer ve Altdeğer Önceliği

  *Not: Seviyeni hızlıca yükseltmek istiyorsan en çok Bonus TP Kazanma altdeğerine öncelik ver, sonra yukarıdaki öncelik listesini uygula.

  Saldırı Aurası > Savaşçı Silah Ustalığı > Savaş Ustalığı daha hızlı ilerlemek için genel hasarını arttıran temel pasif geliştirmelerdir. Geliştirmeleri verilen sırada yapın.

  Diğer Kullanışlı Sınıf İpuçları

  • Eskiden: Güç Ustalığı yalnızca Mızrak ve Sırıklı Silahlar’da geçerliydi. Şimdi: Savaş Ustalığı olarak değiştirilen pasif yetenek çift kılıç kullanıldığında bonus hasar da verir. Savaş Beyi olarak nasıl bir silah kullanacağın sana kalmış.
  • Fark: Mızrak saldırıları daha yavaş olduğundan SBH için çift kılıç idealdir. Ama mızrağın menzili daha fazladır.

 

Author Videl
Published
Categories Genel
Views 3234

Comments

No Comments

Leave a Reply

Next Match

Next match not found

Twitter

Invalid or expired token.